Nasza misja

Naszym celem jest  skuteczne pomaganie ludziom w odzyskaniu wolności, którą utracili.
Pacjenci przychodzą do nas ponieważ cierpią wskutek utraconej wolności: chcą od życia czegoś innego niż mają, ale nie wiedzą co takiego ich ogranicza i uniemożliwia sięganie po swoje marzenia. Naszym zadaniem jest pomóc im dostrzec własne, nieuświadomione mechanizmy obronne, które odbierają wolność i determinują funkcjonowanie po to, aby mogli je porzucić i w ten sposób odzyskać zdolność do miłości i kreowania twórczego życia.

O nas

Działamy na rynku od 2010 r. i specjalizujemy się w psychoterapii w podejściu ISTDP. Dzięki temu, że stworzyliśmy zespół psychoterapeutów  - profesjonalistów z misją, bardzo dynamicznie się rozwijamy i stale poszerzamy grono zadowolonych pacjentów.

Nasi pracownicy są certyfikowanymi  psychoterapeutami  ISTDP, którzy uzyskali dyplomy IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy) uprawniające do stosowania ISTDP na świecie. Rozwój własny jest naszą naczelną wartością dlatego kontynuujemy szkolenie na zaawansowanych kursach ISTDP oraz poprzez regularne uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach, warsztatach czy superwizjach.

NASZE WARTOŚCI:

RozwójSkuteczne pomaganie innym wymaga szczególnego przygotowania, zarówno zawodowego, jak i osobistego. Dlatego uczyliśmy się  w najbardziej renomowanych ośrodkach w Polsce. Stale podwyższamy nasze kwalifikacje i szkolimy się u najwybitniejszych światowych reprezentantów ISTDP ( m.in. J.Have de Labije, J.Frederickson, A.Abbas, K.Cornellissen).

PokoraWierzymy, że dobre poznanie i zrozumienie siebie pozwala uniknąć przenoszenia na naszych pacjentów swoich osobistych problemów oraz ograniczeń. Dlatego poddajemy się własnej psychoterapii i superwizji. Jeśli nie jesteśmy w stanie pomóc pacjentowi dostępnymi metodami terapeutycznymi – mówimy o tym wprost i kierujemy do właściwego specjalisty bądź ośrodka leczenia.

ProfesjonalizmStosujemy przejrzyste dla pacjenta procedury leczenia. Każdy z członków zespołu podlega superwizji i jest wspierany w znalezieniu właściwych rozwiązań dla pacjenta przez innych specjalistów z naszego zespołu. Wnikliwie analizujemy swoje sesje terapeutyczne i szukamy skutecznych rozwiązań.

SzacunekW swojej pracy obcujemy na co dzień z cierpieniem, które ma różne źródła. Aby skutecznie pomóc, otwieramy się na wszystkie nawet najtrudniejsze fakty z życia pacjentów, ale badamy z nimi tylko to, co sami chcą badać. Podczas terapii, w każdym jej momencie dajemy pacjentowi wybór: może albo stawić czoła temu, co kryje jego wnętrze, albo uciekać od samego siebie. Pokazujemy konsekwencje każdej z tych opcji, ale decyzję pozostawiamy pacjentowi.